Bejárat > Policy & Society > Prečo nás Slováci nemajú radi?

Prečo nás Slováci nemajú radi?

Odpoveď na otázku znie: Neviem! No ja osobne som na to dôvod nedal, a ani nebudem, a myslím si že 90% Maďarov ani taktiež. No a tých 10%, však nikto nemôže byť dokonalý. Duray, ktorý sám Maďarov okradol a oklamal, netreba brať vážne. Duray ani poriadny Maďar nie je, keďže pôvodom patrí do národnosti, ktorá nie je len národnosťou, ale aj vierou naraz. (Dúfam, že tomu rozumiete.) To čo terajšia vláda a aj jedna časť opozície vymýšla sú nezmysli. A pán Slota nech si nechá svoje urážky pre seba. Lebo ani jeden maďar nikdy tak Slovákov neurážal ako pán Slota. A keď už vláda hovorí, že oni reagujú len na provokáciu, tak to sú menej inteligentný ako Maďari. 🙂 Na provokáciu (keď si myslia, že Maďari provokujú) by nemali reagovať.  Ale mám taký pocit, že vláda pána F. nemá nič iné na programe len Maďarov ponižovať, aj keď na to nemá dôvod. Máme v tejto republike aj iné menšiny, a sú (je) medzi nimi aj také(á), ktoré(á) pre túto republiku a spoločnosť nič nespravili(a). Väčšina z nich nepracuje. Neplatí dane, odvody…… ale požaduje FULL-SERVICE zo všetkého, a poctivo pracujúci Slováci, Maďari, Rusíni…. na nich robia. Myslím si, že by sme sa konečne mali zobudiť a povedať: STOP! Ja ako pracujúci, nie som ochotný z  mojich daní a odvodov živiť bandu darmožráčov. Myslím si, že Slováci a Maďari by dokázali žiť spoločne v mieri, keby sme si koňečne uvedomili, že problém pre tento štát nie sú ani Maďari, ani Slováci, ale banda darmožráčov.
Myslím si, že v EU hovoriť o autonómii nemá zmysel.  Žijeme v Európe bez hraníc.
Mal by som ale jednu poznámku. Kolektívnu vinu, čo je v Benešových Dekrétoch. No to si vyprosím.:-( Ostatné bludy čo sú tam napísané ma nezaujímajú, ale hovoriť o kolektívnej vine v EU, je jednoducho tuposť ,  a je urážkou nemeckej a maďarskej menšiny na Slovensku. Ale bol by som zvedavý, ako by Slovenský politici zareagovali, keby Nemci povedali, źe prosíme zrušenie Benešových Dekrétov. Mám pocit, že by už viac Benešové Dekréty  neexistovali. Vážení páni poslanci, Nemecko je na jednej lodi v tomto prípade s Maďarmi.  😀

  1. Micse
    május 8th, 2017 14:24-nél | #1

    Ja osobne som unavený z tých maďarsko-slovenských vzťahov, aké tu máme. Hlavne čo sa týka slovenskej strany, keď nás v jednom kuse urážajú a nadávajú nám. Akurát tento víkend som bol na Detve na návšteve u kamarátovych svokrovcov. S nimi problém nebol, aj keď sa dalo počuť v ich reči, že boli vychovávaní protimaďarsky. Ale za roky si už pán domáci ujasnil svoj postoj voči Maďarom. Bol milý, ale aj tak si neodpustil nejaké poznámky na Maďarov. A vysvetlil mi, lepšie povedané odporúčil, aby sme do mesta nechodili, lebo že sa tam za maďarské slovo aj strieľa (a to sa vraj už aj stalo). Zarmucuje ma, že žijeme v 21. storočí, prešli sme si mnohým v historii a napriek tomu u Slovákov (česť výnimkám) panuje stále ten názor, že skoro za všetko zlo môžeme MY, Maďari. Ja sa pýtam, prečo nikto nenadáva na Rusov, na Nemcov a ostatných? To snáď každý zabudol na nacistický a komunistický teror? Prečo stále počujem len, že Maďari sem a Maďari tam, nehovoriac o “sk-rvených” Maďaroch? Pracujem v Maďarsku a zatiaľ z celého závodu, kde robím som počul niečo negatívne o Slovákoch asi iba u dvoch ľudí, a to nepreháňam. Fakt nerozumiem, že prečo nás treba zatracovať a nenávidieť, keď sa väčšina z nás Maďarov snaží žiť v mieri s ostatnými občanmi Slovenska. Ja sám som hrdý na to, že som maďarskej národnosti a mám maďarský materinský jazyk, ale pritom sa tiež nehanbím za to, že som chodil do slovenských škôl. Nikomu neubližujem ani fyzicky ani slovne, tak nerozumiem, že prečo si už ľudia tu na Slovensku neuvedomia skutočnosť a neprestanú konečne zmýšľať inak. Občas mi to pripadá, ako keby bolo najľahšie vždy nájsť vinníka len v Maďarsku alebo maďarskej menšine.

  1. Még nincsenek visszakövetések